Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
19.
Mistrzostwa Europy Juniorow w Lekkoatletyce
? zawody
lekkoatletyczne
, ktore odbył si? mi?dzy
19
a
22 lipca
2007
roku w
holenderskim
mie?cie
Hengelo
. Aren? zmaga? sportowcow był
Fanny Blankers-Koen Stadion
. Reprezentanci
Polski
wywalczyli sze?? kr??kow w tym jeden złoty.
Gospodarza imprezy wybrano na kongresie
European Athletics
w
Lublanie
18 kwietnia 2005 ? kontrkandydatem do organizacji mistrzostw była
Bydgoszcz
[1]
.
Konkurencja
:
|
1. miejsce
|
Rezultat
|
2. miejsce
|
Rezultat
|
3. miejsce
|
Rezultat
|
Bieg na 100 m
|
Julian Reus
|
10,38
|
Yannick Lesourd
|
10,53
|
Giuseppe Aita
|
10,57
|
Bieg na 200 m
|
Alexander Nelson
|
20,83
|
Julian Reus
|
20,87
PB
|
Luke Fagan
|
21,08
|
Bieg na 400 m
|
Yannick Fonsat
|
46,34
PB
|
Marcin Kłacza?ski
|
46,46
PB
|
Eric Kruger
|
46,49
PB
|
Bieg na 800 m
|
Robin Schembera
|
1:47,98
|
James Brewer
|
1:48,08
|
Adam Kszczot
|
1:48,10
PB
|
Bieg na 1500 m
|
Mario Scapini
|
4:01,31
|
Victor Corrales
|
4:01,44
|
Merihun Crespi
|
4:01,83
|
Bieg na 5000 m
|
Mourad Amdouni
|
14:08,27
|
Mohamed Elbendir
|
14:14,79
|
Dmytro Łaszyn
|
14:15,26
|
Bieg na 10 000 m
|
Dmytro Łaszyn
|
29:51,58
PB
|
Matti Markowski
|
30:10,75
PB
|
Roman Pozdiajkin
|
30:13,70
|
Bieg na 110 m przez płotki
|
Artur Noga
|
13,36
=CR
|
Władimir ?ukow
|
13,46
=NJR
|
Gianni Frankis
|
13,47
=PB
|
Bieg na 400 m przez płotki
|
Silvio Schirrmeister
|
50,60
PB
|
Wiaczesław Sakajew
|
50,72
PB
|
Toby Ulm
|
50,99
PB
|
Bieg na 3000 m z przeszkodami
|
Jakub Holu?a
|
8:50,30
PB
|
Alexandru Ghinea
|
8:50,42
PB
|
Carlos Alonso
|
8:50,95
PB
|
Chod na 10 000 m
|
Siergiej Morozow
|
40:02,88
PB
|
Matteo Giupponi
|
40:54,88
PB
|
Lluis Torla
|
41:06,32
PB
|
Sztafeta 4 × 100 m
|
Niemcy
Rouven Christ
Julian Reus
Robert Hering
Markus Brandt
|
39,81
|
Wielka Brytania
Funmi Sobodu
Alexander Nelson
Luke Fagan
Leevan Yearwood
|
39,83
|
Francja
Charles Figaro
Yannick Lesourd
Frederic Mignot
Nyls Nubret
|
40,21
|
Sztafeta 4 × 400 m
|
Wielka Brytania
Nigel Levine
Robert Davis
Louis Persent
Jordan McGrath
|
3:08,21
|
Niemcy
Pascal Nabow
Eric Kruger
Thomas Schneider
Robin Schembera
|
3:08,64
|
Francja
Bruno Naprix
Mickael Francois
Jean-Patrick Rolland
Yannick Fonsat
|
3:09,19
|
Skok wzwy?
|
Ołeksandr Nartow
|
2,23
|
Andrij Procenko
Raul Spank
|
2,21
|
|
Skok o tyczce
|
Leonid Kiwałow
|
5,60
=CR
|
Jewgienij Agiejew
|
5,50
PB
|
Łukasz Michalski
|
5,45
|
Skok w dal
|
Olivier Huet
|
7,78
|
Iwan Slepow
|
7,61
|
Marcos Caldeira
|
7,58
|
Trojskok
|
Lukman Adams
|
16,50
|
Ilja Jefremow
|
16,49
|
Dzmitryj Płatnicki
|
16,49
PB
|
Pchni?cie kul?
(6 kg)
|
Aleksandr Bułanow
|
19,95
PB
|
Antonio Vital E Silva
|
19,66
|
Nikola Ki?ani?
|
19,63
=PB
|
Rzut dyskiem
(1,75 kg)
|
Nikołaj Siediuk
|
62,72
CR NJR
|
Iwan Hryszyn
|
62,28
|
Joni Mattila
|
58,05
|
Rzut młotem
(6 kg)
|
Arno Laitinen
|
71,94
|
Adrian Pop
|
70,80
|
Siarhiej Cycoryn
|
70,23
|
Rzut oszczepem
|
Matthias de Zordo
|
78,59
|
Roman Awramenko
|
75,24
|
Thomas Smet
|
72,56
|
Dziesi?cioboj
|
Matthias Prey
|
7908 pkt.
|
Rok Der?ani?
|
7560 pkt.
|
Rico Freimuth
|
7524 pkt.
|
Konkurencja
:
|
1. miejsce
|
Rezultat
|
2. miejsce
|
Rezultat
|
3. miejsce
|
Rezultat
|
Bieg na 100 m
|
Ezinne Okparaebo
|
11,45
NJR
|
Inna Eftimowa
|
11,52
|
Kate?ina ?echova
|
11,58
|
Bieg na 200 m
|
Hayley Jones
|
23,37
PB
|
Jelizaweta Bryzhina
|
23,66
|
Inna Eftimowa
|
23,78
|
Bieg na 400 m
|
Danijela Grgi?
|
52,45
|
Ksienija Ustałowa
|
52,92
|
Olga Fomina
|
53,68
|
Bieg na 800 m
|
Mirela Lavric
|
2:02,84
PB
|
Emma Jackson
|
2:03,23
|
Machteld Mulder
|
2:03,72
PB
|
Bieg na 1500 m
|
Cristina Vasiloiu
|
4:15,30
|
Stephanie Twell
|
4:16,03
|
Daniela Donisa
|
4:18,19
|
Bieg na 3000 m
|
Cristina Vasiloiu
|
9:13,51
|
Natalja Popkowa
|
9:14,17
|
Daniela Donisa
|
9:14,54
|
Bieg na 5000 m
|
Natalja Popkowa
|
16:08,95
|
Ingunn Opsal
|
16:14,59
|
Emily Pidgeon
|
16:31,30
|
Bieg na 3000 m z przeszkodami
|
Karoline Bjerkeli Grøvdal
|
9:44,34
AJR CR
|
Kristine Eikrem Engeset
|
9:47,35
|
Po?ina Je?izarova
|
10:03,91
|
Bieg na 100 m przez płotki
|
Aleksandra Fiedoriwa
|
13,12
NJR
|
Lætitia Denis
|
13,35
PB
|
Marina Andriuchina
|
13,50
=PB
|
Bieg na 400 m przez płotki
|
Fabienne Kohlmann
|
56,42
PB
|
Perri Shakes-Drayton
|
56,46
NJR
|
Anastasija Ott
|
57,27
|
Chod na 10 000 m
|
Anisia Kornikowa
|
43:27,20
PB
|
Jelena Szumkina
|
46:24,74
|
Alena Kostromitina
|
46:41,56
PB
|
Sztafeta 4 × 100 m
|
Wielka Brytania
Anike Shand-Whittingham
Ashlee Nelson
Hayley Jones
Asha Philip
|
44,52
|
Ukraina
Anna Titime?
Natalija Pohrebniak
Anna Jaroszczuk
Jelizaweta Bryzhina
|
44,77
|
Polska
Martyna Ksi??ek
Marika Popowicz
Agnieszka Ceglarek
Weronika Wedler
|
45,32
|
Sztafeta 4 × 400 m
|
Rosja
Olga Fomina
Anastasija Ott
Anna Wierchowskaja
Ksienija Ustałowa
|
3:33,95
|
Wielka Brytania
Meghan Beesley
Hayley Jones
Joey Duck
Perri Shakes-Drayton
|
3:37,29
|
Niemcy
Wiebke Ullmann
Esther Cremer
Lena Schmidt
Fabienne Kohlmann
|
3:37,32
|
Skok wzwy?
|
Erika Wiklund
|
1,82
|
Liene Karsuma
|
1,82
PB
|
Mireła Demirewa
|
1,82
|
Skok o tyczce
|
Minna Nikkanen
|
4,35
NJR
|
Christina Michel
|
4,25
|
Anna Katharina Schmid
|
4,25
|
Skok w dal
|
Manuela Galtier
|
6,44
PB
|
Eloyse Lesueur
|
6,34
|
Julija Pidłu?na
|
6,28
|
Trojskok
|
Kaire Leibak
|
14,02
|
Hanna Kniaziewa
|
13,85
PB
|
Cristina Bujin
|
13,57
|
Pchni?cie kul?
|
Melissa Boekelman
|
16,51
|
Alena Kapiec
|
16,10
=PB
|
Isabell Von Loga
|
15,74
|
Rzut dyskiem
|
Wiera Karmiszyna
|
56,16
PB
|
Sandra Perkovi?
|
55,42
PB
|
Tamara Apostolico
|
52,21
PB
|
Rzut młotem
|
Bianca Perie
|
64,35
|
Kate?ina ?afrankova
|
62,95
|
Natallia Szajunowa
|
62,73
|
Rzut oszczepem
|
Wira Rebryk
|
58,48
|
Sinta Ozoli?a
|
57,01
NR
|
Urszula Kuncewicz
|
54,83
NJR
|
Siedmioboj
|
Aiga Grabuste
|
5920 pkt.
|
Eli?ka Klu?inova
|
5709 pkt.
|
Nikola Ogrodnikova
|
5607 pkt.
|
- ↑
Andrzej Lasocki
.
MEJ 2007 w Hengelo
. ?Lekkoatleta”, 5/2005. Łomianki: Sportpress.
brak numeru strony
Europejskie igrzyska juniorow
|
|
---|
Mistrzostwa Europy juniorow
|
|
---|