СРСР
на
л?тн?х Ол?мп?йських ?грах 1976
був представлений
Ол?мп?йським ком?тетом СРСР
. Зб?рна СРСР виграла медал? у 20 видах спорту, ?з них золото ? у 14 видах: у боротьб?, спортивн?й г?мнастиц?, легк?й та важк?й атлетиц?, фехтуванн?, дзюдо, велоспорт?, веслуванн? на байдарках та каное, академ?чному веслуванн?, баскетбол?, плаванн?, стр?льб?, стрибках у воду та гандбол?. Також були завойован? медал? у бокс?, волейбол?, в?трильному спорт?, сучасному п'ятиборств?, футбол? та стр?льб? з лука. Баскетбол?стки СРСР стали першими ол?мп?йськими чемп?онками в ?стор??, так само як ? радянськ? гандбол?стки, гандбол?сти виграли золото вперше, чолов?ча та ж?ноча зб?рн? з волейболу взяли ср?бло, баскетбол?сти та футбол?сти ? бронзу. Перше в ?стор?? золото у ж?ночих стрибках у воду д?сталося радянськ?й спортсменц? Олен? Вайцеховськ?й.
Ол?мп?йськ? ?гри стали усп?шними для борц?в, як? здобули 12 золотих медалей, а в?льники ?ван Яриг?н та Леван Тед?ашв?л? та греко-римлянин Валер?й Резанцев стали дворазовими ол?мп?йськими чемп?онами. Добре виступили г?мнасти: Микола Адр?анов завоював 4 золота (абсолютну перш?сть, к?льця, опорний стрибок та в?льн? вправи), ставши п'ятиразовим ол?мп?йським чемп?оном; Людмила Турищева та Ольга Корбут стали чотириразовими ол?мп?йськими чемп?онками, Нелл? К?м здобула 3 золота (командн? змагання, в?льн? та опорний), Ельв?ра Саад? виграла сво? друге золото. Також добре виступили важкоатлети, як? взяли 7 золотих медалей, серед них Василь Алекс??в став дворазовим чемп?оном ол?мп?йських ?гор. Байдарочники та кано?сти виграли 6 золотих нагород, як ? на попередн?й Ол?мп?ад?, а 2 золота взяли кано?сти Серг?й Петренко та Олександр Виноградов. 4 золота принесли легкоатлети ? Тетяна Казанк?на виграла заб?ги на 800 та 1500 м, а В?ктор Сан??в став триразовим ол?мп?йським чемп?оном, здобувши золото у потр?йному стрибку. 3 золота взяли фехтувальники, Олена Б?лова довела к?льк?сть сво?х ол?мп?йських перемог до 4, В?ктор С?дяк став триразовим ол?мп?йським чемп?оном, Володимир Назлимов та Едуард Винокуров стали дворазовими чемп?онами ол?мп?ад, В?ктор Кровопусков завоював у Монреал? 2 золот? медал?.
К?льк?сть призових м?сць та очок, отриманих спортсменами СРСР на XXI Ол?мп?йських ?грах з окремих вид?в спорту
Вид спорту
|
Спортсмени
|
Змагання
|
М?сця
|
Медал?
|
М?сця
з 1-6
|
Очки
|
Муж
|
Чол
|
Усього
|
Участь
|
Усього
|
|
|
|
4
|
5
|
6
|
Баскетбол
|
12
|
12
|
24
|
2
|
2
|
1
|
|
1
|
|
|
|
2
|
2
|
11
|
Бокс
|
11
|
|
11
|
11
|
11
|
|
1
|
4
|
|
|
|
5
|
5
|
19
|
Боротьба в?льна
|
10
|
|
10
|
10
|
10
|
5
|
3
|
|
1
|
|
1
|
8
|
10
|
54
|
Боротьба класична
|
10
|
|
10
|
10
|
10
|
7
|
2
|
1
|
|
|
|
10
|
10
|
63
|
Боротьба дзюдо
|
6
|
|
6
|
6
|
6
|
2
|
2
|
1
|
|
|
|
5
|
5
|
27,5
|
Велоспорт
|
12
|
|
12
|
6
|
6
|
1
|
1
|
|
1
|
2
|
|
2
|
5
|
19
|
Водне поло
|
11
|
|
11
|
1
|
1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0
|
Волейбол
|
12
|
12
|
24
|
2
|
2
|
|
2
|
|
|
|
|
2
|
2
|
10
|
Гандбол
|
14
|
14
|
28
|
2
|
2
|
2
|
|
|
|
|
|
2
|
2
|
14
|
Спортивна г?мнастика
|
6
|
6
|
12
|
14
|
14
|
7
|
8
|
2
|
2
|
3
|
2
|
17
|
24
|
110
|
Гребля академ?чна
|
31
|
24
|
55
|
14
|
14
|
1
|
4
|
4
|
2
|
1
|
|
9
|
12
|
51
|
Гребля на байдарках ? каное
|
12
|
3
|
15
|
11
|
11
|
6
|
3
|
|
|
1
|
1
|
9
|
11
|
60
|
К?нний спорт
|
7
|
|
7
|
4
|
6
|
|
|
|
1
|
1
|
1
|
|
3
|
6
|
Легка атлетика
|
39
|
31
|
70
|
33
|
37
|
4
|
4
|
10
|
3
|
4
|
4
|
18
|
29
|
109
|
В?трильний спорт
|
12
|
|
12
|
6
|
6
|
|
2
|
|
2
|
1
|
|
2
|
5
|
18
|
Плавання
|
20
|
11
|
31
|
25
|
26
|
1
|
3
|
5
|
3
|
3
|
3
|
9
|
18
|
60
|
Стрибки у воду
|
6
|
5
|
11
|
4
|
4
|
1
|
|
2
|
1
|
|
1
|
3
|
5
|
19
|
Сучасне п'ятиборство
|
3
|
|
3
|
2
|
2
|
|
1
|
|
|
|
|
1
|
1
|
5
|
Стр?льба
|
13
|
|
13
|
7
|
7
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
|
3
|
5
|
21
|
Стр?льба з лука
|
1
|
2
|
3
|
2
|
2
|
|
1
|
1
|
|
1
|
|
2
|
3
|
11
|
Важка атлетика
|
9
|
|
9
|
8
|
9
|
7
|
1
|
|
|
|
|
8
|
8
|
54
|
Фехтування
|
13
|
5
|
18
|
8
|
8
|
3
|
2
|
2
|
2
|
1
|
|
7
|
10
|
47
|
Футбол
|
15
|
|
15
|
1
|
1
|
|
|
1
|
|
|
|
1
|
1
|
4
|
Хокей на трав?
|
|
|
|
?
|
1
|
не брали участь
|
Усього
|
285
|
125
|
410
|
189
|
198
|
49
|
41
|
35
|
19
|
19
|
13
|
125
|
176
|
792,5
|
Медалисты
Медаль
|
Спортсмен
|
Вид спорта
|
Дисциплина
|
1
Золото
|
Тамара Даунене
Ольга Барышева
Татьяна Захарова
Надежда Захарова
Наталья Климова
Раиса Курвякова
Татьяна Овечкина
Ульяна Семёнова
Ольга Сухарнова
Нелли Ферябникова
Ангеле Рупшене
Надежда Шуваева
|
Баскетбол
|
Женщины
|
1
Золото
|
Владимир Юмин
|
Борьба вольная
|
До 57 кг
|
1
Золото
|
Павел Пинигин
|
Борьба вольная
|
До 68 кг
|
1
Золото
|
Леван Тедиашвили
|
Борьба вольная
|
До 90 кг
|
1
Золото
|
Иван Ярыгин
|
Борьба вольная
|
До 100 кг
|
1
Золото
|
Сослан Андиев
|
Борьба вольная
|
Свыше 100 кг
|
1
Золото
|
Алексей Шумаков
|
Борьба греко-римская
|
До 48 кг
|
1
Золото
|
Виталий Константинов
|
Борьба греко-римская
|
До 52 кг
|
1
Золото
|
Сурен Налбандян
|
Борьба греко-римская
|
До 68 кг
|
1
Золото
|
Анатолий Быков
|
Борьба греко-римская
|
До 74 кг
|
1
Золото
|
Валерий Резанцев
|
Борьба греко-римская
|
До 90 кг
|
1
Золото
|
Николай Балбошин
|
Борьба греко-римская
|
До 100 кг
|
1
Золото
|
Александр Колчинский
|
Борьба греко-римская
|
Свыше 100 кг
|
1
Золото
|
Анатолий Чуканов
Владимир Каминский
Ааво Пиккуус
Валерий Чаплыгин
|
Велоспорт
|
Командная шоссейная гонка
|
1
Золото
|
Александр Анпилогов
Валерий Гассий
Юрий Лагутин
Юрий Кидяев
Юрий Климов
Василий Ильин
Сергей Кушнирюк
Михаил Ищенко
Владимир Кравцов
Владимир Максимов
Анатолий Федюкин
Николай Томин
Александр Резанов
Евгений Чернышёв
|
Гандбол
|
Мужчины
|
1
Золото
|
Любовь Бережная
Людмила Бобрусь
Татьяна Глущенко
Галина Захарова
Лариса Карлова
Мария Литошенко
Нина Лобова
Татьяна Макарец
Людмила Панчук
Зинаида Турчина
Алдона Чесайтите
Рафига Шабанова
Наталья Шерстюк
Людмила Шубина
|
Гандбол
|
Женщины
|
1
Золото
|
Николай Андрианов
|
Спортивная гимнастика
|
Мужчины, многоборье, личное первенство
|
1
Золото
|
Николай Андрианов
|
Спортивная гимнастика
|
Мужчины, вольные упражнения
|
1
Золото
|
Николай Андрианов
|
Спортивная гимнастика
|
Мужчины, кольца
|
1
Золото
|
Николай Андрианов
|
Спортивная гимнастика
|
Мужчины, опорный прыжок
|
1
Золото
|
Светлана Гроздова
Нелли Ким
Ольга Корбут
Эльвира Саади
Мария Филатова
Людмила Турищева
|
Спортивная гимнастика
|
Женщины, командные соревнования
|
1
Золото
|
Нелли Ким
|
Спортивная гимнастика
|
Женщины, вольные упражнения
|
1
Золото
|
Нелли Ким
|
Спортивная гимнастика
|
Женщины, опорный прыжок
|
1
Золото
|
Владимир Ешинов
Николай Иванов
Александр Клепиков
Михаил Кузнецов
Александр Лукьянов
|
Академическая гребля
|
Четверка распашная с рулевым
|
1
Золото
|
Владимир Романовский
Сергей Нагорный
|
Гребля на байдарках и каноэ
|
Мужчины, байдарка-двойка, 1000 м
|
1
Золото
|
Сергей Чухрай
Александр Дегтярёв
Владимир Морозов
Юрий Филатов
|
Гребля на байдарках и каноэ
|
Мужчины, байдарка-четверка, 1000 м
|
1
Золото
|
Александр Рогов
|
Гребля на байдарках и каноэ
|
Мужчины, каноэ-одиночка, 500 м
|
1
Золото
|
Сергей Петренко
Александр Виноградов
|
Гребля на байдарках и каноэ
|
Мужчины, каноэ-двойка, 500 м
|
1
Золото
|
Сергей Петренко
Александр Виноградов
|
Гребля на байдарках и каноэ
|
Мужчины, каноэ-двойка, 1000 м
|
1
Золото
|
Нина Гопова
Галина Крефт
|
Гребля на байдарках и каноэ
|
Женщины, байдарка-двойка, 500 м
|
1
Золото
|
Владимир Невзоров
|
Дзюдо
|
До 70 кг
|
1
Золото
|
Сергей Новиков
|
Дзюдо
|
Свыше 93 кг
|
1
Золото
|
Виктор Санеев
|
Лёгкая атлетика
|
Мужчины, тройной прыжок
|
1
Золото
|
Юрий Седых
|
Лёгкая атлетика
|
Мужчины, метание молота
|
1
Золото
|
Татьяна Казанкина
|
Лёгкая атлетика
|
Женщины, бег 800 м
|
1
Золото
|
Татьяна Казанкина
|
Лёгкая атлетика
|
Женщины, бег 1500 м
|
1
Золото
|
Марина Кошевая
|
Плавание
|
Женщины, 200 м, брасс
|
1
Золото
|
Елена Вайцеховская
|
Прыжки в воду
|
Женщины, вышка
|
1
Золото
|
Александр Газов
|
Стрельба
|
Малокалиберная винтовка, ≪бегущий кабан≫
|
1
Золото
|
Александр Воронин
|
Тяжелая атлетика
|
До 52 кг
|
1
Золото
|
Николай Колесников
|
Тяжелая атлетика
|
До 60 кг
|
1
Золото
|
Пётр Король
|
Тяжелая атлетика
|
До 67,5 кг
|
1
Золото
|
Валерий Шарий
|
Тяжелая атлетика
|
До 82,5 кг
|
1
Золото
|
Давид Ригерт
|
Тяжелая атлетика
|
До 90 кг
|
1
Золото
|
Юрий Зайцев
|
Тяжелая атлетика
|
До 110 кг
|
1
Золото
|
Василий Алексеев
|
Тяжелая атлетика
|
Свыше 110 кг
|
1
Золото
|
Виктор Кровопусков
|
Фехтование
|
Мужчины, сабля, личное первенство
|
1
Золото
|
Эдуард Винокуров
Михаил Бурцев
Виктор Кровопусков
Владимир Назлымов
Виктор Сидяк
|
Фехтование
|
Мужчины, сабля, командные соревнования)
|
1
Золото
|
Елена Белова
Наиля Гилязова
Ольга Князева
Валентина Никонова
Валентина Сидорова
|
Фехтование
|
Женщины, рапира, командные соревнования
|
2
Ср?бло
|
Руфат Рискиев
|
Бокс
|
До 75 кг
|
2
Ср?бло
|
Роман Дмитриев
|
Борьба вольная
|
До 48 кг
|
2
Ср?бло
|
Александр Иванов
|
Борьба вольная
|
До 52 кг
|
2
Ср?бло
|
Виктор Новожилов
|
Борьба вольная
|
До 82 кг
|
2
Ср?бло
|
Нельсон Давидян
|
Борьба греко-римская
|
До 62 кг
|
2
Ср?бло
|
Владимир Чебоксаров
|
Борьба греко-римская
|
До 82 кг
|
2
Ср?бло
|
Владимир Осокин
Виталий Петраков
Александр Перов
Виктор Соколов
|
Велоспорт
|
Мужчины, гонка преследования 400 м, командные соревнования
|
2
Ср?бло
|
Владимир Дорохов
Анатолий Ермилов
Вячеслав Зайцев
Владимир Кондра
Олег Молибога
Анатолий Полищук
Александр Савин
Павел Селиванов
Юрий Старунский
Владимир Уланов
Владимир Чернышёв
Ефим Чулак
|
Волейбол
|
Мужчины
|
2
Ср?бло
|
Лариса Берген
Ольга Козакова
Наталья Кушнир
Лилия Осадчая
Нина Мурадян
Нина Смолеева
Людмила Щетинина
Анна Ростова
Любовь Рудовская
Инна Рыскаль
Людмила Чернышёва
Зоя Юсова
|
Волейбол
|
Женщины
|
2
Ср?бло
|
Александр Дитятин
Николай Андрианов
Геннадий Крысин
Владимир Маркелов
Владимир Марченко
Владимир Тихонов
|
Спортивная гимнастика
|
Мужчины, командные соревнования
|
2
Ср?бло
|
Владимир Марченко
|
Спортивная гимнастика
|
Мужчины, вольные упражнения
|
2
Ср?бло
|
Александр Дитятин
|
Спортивная гимнастика
|
Мужчины, кольца
|
2
Ср?бло
|
Николай Андрианов
|
Спортивная гимнастика
|
Мужчины, брусья
|
2
Ср?бло
|
Нелли Ким
|
Спортивная гимнастика
|
Женщины, многоборье, личное первенство
|
2
Ср?бло
|
Людмила Турищева
|
Спортивная гимнастика
|
Женщины, вольные упражнения
|
2
Ср?бло
|
Людмила Турищева
|
Спортивная гимнастика
|
Женщины, опорный прыжок
|
2
Ср?бло
|
Ольга Корбут
|
Спортивная гимнастика
|
Женщины, бревно
|
2
Ср?бло
|
Дмитрий Бехтерев
Юрий Лоренцсон
Юрий Шуркалов
|
Академическая гребля
|
Мужчины, двойка распашная с рулевым
|
2
Ср?бло
|
Евгений Дулеев
Витаутас Буткус
Айвар Лаздениекс
Юрий Якимов
|
Академическая гребля
|
Мужчины, четверка парная
|
2
Ср?бло
|
Анна Кондрашина
Лариса Александрова
Галина Ермолаева
Мира Брюнина
Надежда Чернышова
|
Академическая гребля
|
Женщины, четверка парная с рулевым
|
2
Ср?бло
|
Любовь Талалаева
Ольга Гузенко
Елена Зубко
Ольга Колкова
Клавдия Коженкова
Ольга Пуговская
Нелли Тараканова
Надежда Розгон
Надежда Рощина
|
Академическая гребля
|
Женщины, восьмерка
|
2
Ср?бло
|
Владимир Романовский
Сергей Нагорный
|
Гребля на байдарках и каноэ
|
Мужчины, байдарка-двойка, 500 м
|
2
Ср?бло
|
Василий Юрченко
|
Гребля на байдарках и каноэ
|
Мужчины, каноэ-одиночка, 1000 м
|
2
Ср?бло
|
Татьяна Коршунова
|
Гребля на байдарках и каноэ
|
Женщины, байдарка-одиночка, 500 м
|
2
Ср?бло
|
Валерий Двойников
|
Дзюдо
|
До 80 кг
|
2
Ср?бло
|
Рамаз Харшиладзе
|
Дзюдо
|
До 93 кг
|
2
Ср?бло
|
Евгений Миронов
|
Лёгкая атлетика
|
Мужчины, толкание ядра
|
2
Ср?бло
|
Алексей Спиридонов
|
Лёгкая атлетика
|
Мужчины, метание молота
|
2
Ср?бло
|
Татьяна Анисимова
|
Лёгкая атлетика
|
Женщины, 100 м с/б
|
2
Ср?бло
|
Надежда Чижова
|
Лёгкая атлетика
|
Женщины, толкание ядра
|
2
Ср?бло
|
Андрей Балашов
|
Парусный спорт
|
≪Финн≫
|
2
Ср?бло
|
Владислав Акименко
Валентин Манкин
|
Парусный спорт
|
≪Темпес≫
|
2
Ср?бло
|
Владимир Раскатов
Андрей Богданов
Сергей Копляков
Андрей Крылов
|
Плавание
|
Мужчины, 4х200 м, вольный стиль
|
2
Ср?бло
|
Любовь Русанова
|
Плавание
|
Женщины, 100 м, брасс
|
2
Ср?бло
|
Марина Юрченя
|
Плавание
|
Женщины, 200 м, брасс
|
2
Ср?бло
|
Павел Леднев
|
Современное пятиборье
|
Мужчины, личное первенство
|
2
Ср?бло
|
Александр Кедяров
|
Стрельба
|
Мужчины, малокалиберная винтовка, ≪бегущий кабан≫
|
2
Ср?бло
|
Валентина Ковпан
|
Стрельба из лука
|
Мужчины, личное первенство
|
2
Ср?бло
|
Вартан Милитосян
|
Тяжелая атлетика
|
До 75 кг
|
2
Ср?бло
|
Александр Романьков
|
Фехтование
|
Мужчины, рапира, личное первенство
|
2
Ср?бло
|
Владимир Назлымов
|
Фехтование
|
Мужчины, сабля, личное первенство
|
3
Бронза
|
Иван Едешко
Александр Белов
Сергей Белов
Владимир Арзамасков
Михаил Коркия
Андрей Макеев
Валерий Милосердов
Анатолий Мышкин
Александр Сальников
Владимир Ткаченко
Алжан Жармухамедов
Владимир Жигилий
|
Баскетбол
|
Мужчины
|
3
Бронза
|
Давид Торосян
|
Бокс
|
До 51 кг
|
3
Бронза
|
Виктор Рыбаков
|
Бокс
|
До 54 кг
|
3
Бронза
|
Василий Соломин
|
Бокс
|
До 60 кг
|
3
Бронза
|
Виктор Савченко
|
Бокс
|
До 71 кг
|
3
Бронза
|
Фархат Мустафин
|
Борьба греко-римская
|
До 57 кг
|
3
Бронза
|
Николай Андрианов
|
Спортивная гимнастика
|
Мужчины, конь
|
3
Бронза
|
Людмила Турищева
|
Спортивная гимнастика
|
Женщины, многоборье, личное первенство
|
3
Бронза
|
Рауль Арнеманн
Анушаван Гасан-Джалалов
Валерий Долинин
Николай Кузнецов
|
Академическая гребля
|
Мужчины, четверка распашная без рулевого
|
3
Бронза
|
Елена Антонова
|
Академическая гребля
|
Женщины, одиночка
|
3
Бронза
|
Элеонора Каминскайте
Геновайте Рамошкене
|
Академическая гребля
|
Женщины, двойка парная
|
3
Бронза
|
Надежда Севостьянова
Людмила Крохина
Лидия Крылова
Анна Пасоха
Галина Мишенина
|
Академическая гребля
|
Женщины, четверка распашная с рулевым
|
3
Бронза
|
Шота Чочишвили
|
Дзюдо
|
открытое первенство
|
3
Бронза
|
Валерий Борзов
|
Лёгкая атлетика
|
Мужчины, 100 м
|
3
Бронза
|
Александр Аксинин
Валерий Борзов
Николай Колесников
Юрий Силов
|
Лёгкая атлетика
|
Мужчины, 4х100 м
|
3
Бронза
|
Евгений Гавриленко
|
Лёгкая атлетика
|
Мужчины, 400 м с/б
|
3
Бронза
|
Александр Барышников
|
Лёгкая атлетика
|
Мужчины, толкание ядра
|
3
Бронза
|
Анатолий Бондарчук
|
Лёгкая атлетика
|
Мужчины, метание молота
|
3
Бронза
|
Николай Авилов
|
Лёгкая атлетика
|
Мужчины, десятиборье
|
3
Бронза
|
Татьяна Пророченко
Надежда Бесфамильная
Вера Анисимова
Людмила Маслакова
|
Лёгкая атлетика
|
Женщины, 4х100 м
|
3
Бронза
|
Инта Климович
Людмила Аксёнова
Надежда Ильина
Наталья Соколова
|
Лёгкая атлетика
|
Женщины, 4х400 м
|
3
Бронза
|
Наталья Лебедева
|
Лёгкая атлетика
|
Женщины, 100 м с/б
|
3
Бронза
|
Лидия Алфеева
|
Лёгкая атлетика
|
Женщины, прыжки в длину
|
3
Бронза
|
Владимир Раскатов
|
Плавание
|
Мужчины, 400 м, вольный стиль
|
3
Бронза
|
Арвидас Юозайтис
|
Плавание
|
Мужчины, 100 м, брасс
|
3
Бронза
|
Андрей Смирнов
|
Плавание
|
Мужчины, 400 м, комплексное плавание
|
3
Бронза
|
Марина Кошевая
|
Плавание
|
Женщины, 100 м, брасс
|
3
Бронза
|
Любовь Русанова
|
Плавание
|
Женщины, 200 м, брасс
|
3
Бронза
|
Александр Косенков
|
Прыжки в воду
|
Мужчины, трамплин
|
3
Бронза
|
Владимир Алейник
|
Прыжки в воду
|
Мужчины, вышка
|
3
Бронза
|
Геннадий Лущиков
|
Стрельба
|
Мужчины, малокалиберная винтовка, лежа
|
3
Бронза
|
Зебинисо Рустамова
|
Стрельба из лука
|
Женщины, личное первенство
|
3
Бронза
|
Виктор Сидяк
|
Фехтование
|
Мужчины, сабля, личное первенство
|
3
Бронза
|
Елена Белова
|
Фехтование
|
Женщины, рапира, личное первенство
|
3
Бронза
|
Владимир Веремеев
Олег Блохин
Владимир Астаповский
Леонид Буряк
Виктор Звягинцев
Виктор Колотов
Анатолий Коньков
Леонид Назаренко
Виктор Матвиенко
Александр Минаев
Владимир Онищенко
Владимир Фёдоров
Михаил Фоменко
Владимир Трошкин
Стефан Решко
|
Футбол
|
|
В особист?й першост? РРФСР здобула 22 золот? медал?, УРСР 5 медалей, Казахська РСР 5 медалей, Грузинська РСР 2 медал?, Б?лоруська РСР 2 медал?.
[2]
До наступного раунду з кожного за?зду проходили к?лька найкращих ек?паж?в (залежно в?д дисципл?ни). У ф?нал A виходили 6 найсильн?ших ек?паж?в, ще 6 ек?паж?в, що вибули у п?вф?нал?, розпод?ляли м?сця у малому ф?нал? B.
- Чолов?ки
Змагання
|
Спортсмени
|
Попередн?й за?зд
|
В?дб?рковий за?зд
|
П?вф?нал
|
Ф?нал
|
П?дсумкове
</br> м?сце
|
За?зд
|
Час
|
М?сце
|
За?зд
|
Час
|
М?сце
|
За?зд
|
Час
|
М?сце
|
Час
|
М?сце
|
одинаки
|
Микола Довгань
|
2
|
7:28,92
|
1 !colspan="3" rowspan="2" style="background: #ececec; color: grey; vertical-align: middle; text-align: center; " class="table-na" |
не участвовал
|
2
|
6:58,15
|
2
|
Ф?нал A
|
5
|
7:57,39
|
5
|
дв?йки
|
Геннад?й К?нко
</br> Т??т Хелм'я
|
1
|
6:55,57
|
3 |rowspan="2" colspan="3" style="background: #ececec; color: grey; vertical-align: middle; text-align: center; " class="table-na" |
не участвовали
|
1
|
6:55,08
|
6
|
Ф?нал B
|
7
|
7:26,27
|
1
|
Команда
|
|
|
|
|
|
|
|
</img> СРСР
|
5
|
5
|
0
|
504
|
346
|
+158
|
10
|
</img> США
|
5
|
3
|
2
|
415
|
417
|
-2
|
8
|
</img> Болгар?я
|
5
|
3
|
2
|
365
|
377
|
-12
|
8
|
</img> Чехословаччина
|
5
|
2
|
3
|
351
|
359
|
-8
|
7
|
</img> Япон?я
|
5
|
2
|
3
|
405
|
400
|
+5
|
7
|
</img> Канада
|
5
|
0
|
5
|
336
|
477
|
-41
|
5
|
Центр ≪Мезонньов≫, 20-24 липня.
- Спортсмен?в ? 15 (12 чолов?к?в, 3 ж?нки)
За м?жол?мп?йське чотирир?ччя у веслуванн? на байдарках та каное в?дбулося чимало зм?н. Ол?мп?йська програма зб?льшилася з 7 до 11 номер?в завдяки включенню дистанц?? 500 м для чолов?к?в ? байдарочник?в та кано?ст?в. Зм?нилося покол?ння пров?дних весляр?в. Так, у радянськ?й команд? ?з 15 весляр?в 13 були дебютантами Ол?мп?йських ?гор.
[3]
Готували зб?рну команду СРСР до ол?мп?йських старт?в ол?мп?йська чемп?онка, кандидат педагог?чних наук
А. А. Середина
та заслужен? тренери СРСР
И. И. Писарев
та
В. Ф. Каверин
.
Спортсмен(и)
|
Категор?я
|
Попередн?й етап
|
Вт?шний етап
|
П?вф?нал
|
Ф?нал
|
Час
|
М?сце
|
Час
|
М?сце
|
Час
|
М?сце
|
Час
|
М?сце
|
Серг?й Л?зунов
|
Байдарки-одиначки, 500 м
|
1.54,14
|
2
Q
|
|
1.52,38
|
1
Q
|
1.49,21
|
6
|
Олександр Шапаренко
|
Байдарки-одиначки, 1000 м
|
3.54,32
|
1
Q
|
|
3.45,30
|
2
Q
|
3.51,45
|
5
|
Серг?й Наг?рний
</br>
Володимир Романовський
|
Байдарки-дв?йки, 500 м
|
1.40,23
|
2
Q
|
|
1.38,65
|
1
Q
|
1.36,81
|
</img>
|
Серг?й Наг?рний
</br>
Володимир Романовський
|
Байдарки-дв?йки, 1000 м
|
3.31,11
|
2
Q
|
|
3.27,23
|
2
Q
|
3.29,01
|
</img>
|
Серг?й Чухрай
</br>
Олександр Дегтярьов
</br>
Юр?й Ф?латов
</br>
Володимир Морозов
|
Байдарки-четв?рки, 1000 м
|
3.08,77
|
2
Q
|
|
3.13,52
|
1
Q
|
3.08,69
|
</img>
|
Олександр Рогов
|
Каное-одиначки, 500 м
|
2.12,77
|
5
|
2.04,70
|
2
Q
|
2.06,83
|
1
Q
|
1.59,23
|
</img>
|
Василь Юрченко
|
Каное-одиначки, 1000 м
|
4.20,44
|
1
Q
|
|
4.12,00
|
1
Q
|
4.12,57
|
</img>
|
Серг?й Петренко
</br>
Олександр Виноградов
|
Каное-дв?йки, 500 м
|
1.58,22
|
1
Q
|
|
1.49,29
|
1
Q
|
1.45,81
|
</img>
|
Серг?й Петренко
</br>
Олександр Виноградов
|
Каное-дв?йки, 1000 м
|
3.47,62
|
1
Q
|
|
3.57,32
|
1
Q
|
3.52,76
|
</img>
|
Спортсмен(и)
|
Категор?я
|
Попередн?й етап
|
Вт?шний етап
|
П?вф?нал
|
Ф?нал
|
Час
|
М?сце
|
Час
|
М?сце
|
Час
|
М?сце
|
Час
|
М?сце
|
Тетяна Коршунова
|
Байдарки-одиначки, 500 м
|
2.11,58
|
1
Q
|
|
2.07,90
|
1
Q
|
2.03,07
|
</img>
|
Н?на Гопова
</br>
Галина Крефт
|
Байдарки-дв?йки, 500 м
|
1.57,49
|
1
Q
|
|
1.54,70
|
1
Q
|
1.51,15
|
</img>
|
6 золотих та 3 ср?бн? медал?, 60 очок ? такий внесок байдарочник?в та кано?ст?в у загальнокомандну перемогу зб?рно? СРСР.
- 470
Спортсмени
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
Усього
</br> окуляр?в
</br>
|
М?сце
|
М?сце
|
Окуляри
|
М?сце
|
Окуляри
|
М?сце
|
Окуляри
|
М?сце
|
Окуляри
|
М?сце
|
Окуляри
|
М?сце
|
Окуляри
|
М?сце
|
Окуляри
|
В?ктор Потапов
</br> Олександр Потапов
|
2
|
3.0
|
2
|
3.0
|
15
|
21.0
|
10
|
16.0
|
4
|
8.0
|
4
|
8.0
|
13
|
19.0
|
57.0
|
4
|
- Летючий голландець
Спортсмени
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
Усього
</br> окуляр?в
</br>
|
М?сце
|
М?сце
|
Окуляри
|
М?сце
|
Окуляри
|
М?сце
|
Окуляри
|
М?сце
|
Окуляри
|
М?сце
|
Окуляри
|
М?сце
|
Окуляри
|
М?сце
|
Окуляри
|
Володимир Леонть?в
</br> Валер?й Зубанов
|
3
|
5.7
|
11
|
17.0
|
6
|
11.7
|
5
|
10.0
|
9
|
15.0
|
11
|
17.0
|
1
|
0.0
|
59.4
|
5
|
- Сол?нг
Спортсмени
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
Усього
</br> окуляр?в
</br>
|
М?сце
|
М?сце
|
Окуляри
|
М?сце
|
Окуляри
|
М?сце
|
Окуляри
|
М?сце
|
Окуляри
|
М?сце
|
Окуляри
|
М?сце
|
Окуляри
|
М?сце
|
Окуляри
|
Борис Будн?ков
</br>
Валентин Замотайкин
[en]
</br> Микола Поляков
|
4
|
8.0
|
1
|
0.0
|
12
|
1.0
|
|
33.0
|
3
|
5.7
|
8
|
14.0
|
2
|
3.0
|
48.7
|
4
|
- Темпест
Спортсмени
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
Усього
</br> окуляр?в
</br>
|
М?сце
|
М?сце
|
Окуляри
|
М?сце
|
Окуляри
|
М?сце
|
Окуляри
|
М?сце
|
Окуляри
|
М?сце
|
Окуляри
|
М?сце
|
Окуляри
|
М?сце
|
Окуляри
|
Валентин Манк?н
</br>
Владислав Акименко
|
1
|
0.0
|
4
|
8.0
|
4
|
8.0
|
3
|
5.7
|
2
|
3.0
|
3
|
5.7
|
5
|
10.0
|
30.4
|
</img>
|
- Торнадо
Спортсмени
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
Усього
</br> окуляр?в
</br>
|
М?сце
|
М?сце
|
Окуляри
|
М?сце
|
Окуляри
|
М?сце
|
Окуляри
|
М?сце
|
Окуляри
|
М?сце
|
Окуляри
|
М?сце
|
Окуляри
|
М?сце
|
Окуляри
|
Володимир Василь?в
</br> В'ячеслав Т?н??в
|
11
|
17.0
|
12
|
18.0
|
8
|
14.0
|
13
|
19.0
|
10
|
16.0
|
13
|
19.0
|
7
|
13.0
|
97.0
|
12
|
- Ф?нн
Спортсмен
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
Усього
</br> окуляр?в
</br>
|
М?сце
|
М?сце
|
Окуляри
|
М?сце
|
Окуляри
|
М?сце
|
Окуляри
|
М?сце
|
Окуляри
|
М?сце
|
Окуляри
|
М?сце
|
Окуляри
|
М?сце
|
Окуляри
|
Андр?й Балашов
|
4
|
8.0
|
4
|
8.0
|
22
|
28.0
|
1
|
0.0
|
3
|
5.7
|
4
|
8.0
|
5
|
10.0
|
39.7
|
</img>
|
Змагання
|
Спортсмени
|
Квал?ф?кац?я
|
Ф?нал
|
Результат
|
М?сце
|
Результат
|
М?сце
|
Вишка, 10 метр?в
|
Олена Вайцех?вська
|
370,05
|
6 (
Q
)
|
406,59
|
1 !?
</img>
|
Турн?р важкоатлет?в проводився у спец?ально переобладнаному Льодовому палац? ≪Сен-М?шель арена≫, 18?22 та 24?27 липня.
- Спортсмен?в ? 9
- Головний тренер зб?рно? ? ?. С.
Кудюков
Спортсмен
|
Категория
|
Масса, кг
|
|
Рывок
|
|
Толчок
|
Всего
|
Место
|
М
|
1
|
2
|
3
|
Доп.
|
М
|
1
|
2
|
3
|
Доп.
|
Александр Воронин
|
До 52 кг
|
51,85
|
|
3
|
100,0
|
105,0
|
107,5
|
?
|
|
1
|
130,0
|
135,0
|
137,5
|
|
|
|
Николай Колесников
|
До 60 кг
|
59,25
|
1
|
120,0
|
125,0
|
|
?
|
1
|
155,0
|
|
?
|
|
|
|
Пётр Король
|
До 67,5 кг
|
67,1
|
1
|
130,0
|
135,0
|
135,0
|
?
|
1
|
170,0
|
170,0
|
175,0
|
?
|
|
|
Вартан Милитосян
|
До 75 кг
|
74,7
|
3
|
145,0
|
145,0
|
150,0
|
?
|
2
|
185,0
|
185,0
|
192,5
|
?
|
330,0
|
|
Валерий Шарий
|
До 82,5 кг
|
81,7
|
1
|
157,5
|
162,5
|
|
?
|
1
|
192,5
|
197,5
|
|
?
|
|
|
Давид Ригерт
|
До 90 кг
|
89,35
|
1
|
165,0
|
165,0
|
|
?
|
1
|
202,5
|
212,5
|
|
221,5
|
|
|
Сергей Полторацкий
|
89,60
|
?
|
162,5
|
162,5
|
162,5
|
?
|
?
|
?
|
?
|
?
|
?
|
?
|
?
|
Юрий Зайцев
|
До 110 кг
|
107,95
|
4
|
165,0
|
170,0
|
170,0
|
?
|
1
|
215,0
|
215,0
|
|
?
|
|
|
Василий Алексеев
|
Свыше 110 кг
|
156,80
|
1
|
175,0
|
180,0
|
|
?
|
1
|
230,0
|
|
?
|
?
|
|
|
Таким чином, радянськ? важкоатлети, завоювали загалом 7 золотих та 1 ср?бну медаль. Це найвищий показник за ?стор?ю виступ?в радянських важкоатлет?в на ол?мп?йському помост?.
На ол?мп?ад? в Монреал? радянськ? фехтувальники здобули 3 висок? нагороди ? заробили 47 очок. Чудово виступили шабл?сти. У цьому змаганн? радянськ? спортсмени зайняли весь п'?дестал пошани:
В?ктор Кровопусков
опинився на найвищ?й сходинц?,
Володимир Назлимов
пос?в 2-е м?сце, ?
В?ктор С?дяк
? 3-т?. В?ктор Кровопусков ? найкращий фехтувальник Ол?мп?ади. Лише в чотирьох боях ?з 37 в?н поступився перемогою супернику. В?це-чемп?он Володимир Назлимов мав 26 перемог у 32 боях, бронзовий призер особистих змагань В?ктор С?дяк програв лише ш?сть по?динк?в ?з 36. Усп?х шабл?ст?в розвинули рап?ристки.
Олена Б?лова
,
Валентина Н?конова
,
На?ля Г?лязова
,
Валентина Сидорова
та
Ольга Княз?ва
стали ол?мп?йськими чемп?онками у командн?й першост?. Серед 57 чолов?к?в-рап?рист?в тро? радянських спортсмен?в фехтували у п?вф?нал?, але у ш?стку пробилися лише дво? ?
Олександр Романьков
, який завоював ср?бну медаль, та
Василь Станкович
(4-е м?сце). У командному турн?р? радянськ? рап?ристи пос?ли 4-е м?сце, пропустивши вперед зб?рн?
ФРН
,
?тал??
та
Франц??
.
У цьому вид? спорту СРСР був представлений на л?тн?х Ол?мп?йських ?грах 1976 року.