Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Storbritannia under Sommer-OL 2004
. 271 sportsutøvere fra
Storbritannia
deltok i tjueto
sporter
under
Sommer-OL 2004
i
Athen
. De kom pa tiendeplass med ni
gull
-, ni
sølv
- og tolv
bronse
medaljer
.
Judoka
Kate Howey
var landets
flaggbærer
under apnings
seremonien
.
Storbritannia under sommer-OL 2004 Athen
|
Medaljer
|
Utøver
|
Sport
|
Øvelse
|
Resultat
|
|
Ben Ainslie
|
Seiling
|
Finnjolle
|
38
|
|
Kelly Holmes
|
Friidett
|
800 meter
, damer
|
1.56,38
|
|
Kelly Holmes
|
Friidett
|
1500 meter
, damer
|
3.57,90
|
|
Chris Hoy
|
Sykling
|
1000 meter tempo, menn
|
|
|
Leslie Law
pa ≪Shear L'Eau≫
|
Hestesport
|
Feltritt
|
44,40
|
|
Bradley Wiggins
|
Sykling
|
4000 m førfølgelsesritt, menn
|
|
|
Shirley Robertson
Sarah Ayton
Sarah Webb
|
Seiling
|
Yngling, damer
|
39
|
|
Darren Campbell
Marlon Devonish
Mark Lewis-Francis
Jason Gardener
|
Friidett
|
4 x 100 m
stafett
, menn
|
38,07
|
|
Steve Williams
James Cracknell
Ed Coode
Matthew Pinsent
|
Roing
|
Firer uten styrmann
|
6.06,98
|
|
Amir Khan
|
Boksing
|
Lettvekt
|
|
|
Campbell Walsh
|
Padling
|
K-1 slalam, menn
|
|
|
Katherine Grainger
Cath Bishop
|
Roing
|
Toer uten styrmann, damer
|
7.08,66
|
|
Nick Rogers
Joe Glanfield
|
Seiling
|
≪470≫, menn
|
|
|
Peter Waterfield
Leon Taylor
|
Stuping
|
10 m synkronstup, menn
|
|
|
Nathan Robertson
Gail Emms
|
Badminton
|
Mixeddouble
|
|
|
Steve Cummings
Paul Manning
Rob Hayles
Bradley Wiggins
Chris Newton
Bryan Steel
|
Sykling
|
4000 m førfølgelsesritt lag, menn
|
|
|
Jeanette Brakewell
pa ≪Over To You≫
Mary King
pa ≪King Solomon III≫
Leslie Law
pa ≪Shear L'Eau≫
Philippa Funnell
pa ≪Primore's Pride≫
William Fox-Pritt
pa ≪Tamarillo≫
|
Hestesport
|
Feltritt
, lag
|
143,00
|
|
Debbie Flood
Frances Houghton
Alison Mowbray
Rebecca Romero
|
Roing
|
Dobbeltfirer, damer
|
6.31,26
|
|
David Davies
|
Svømming
|
1500 meter
fri
, menn
|
|
|
Nick Dempsey
|
Seiling
|
Seilbrett, menn
|
|
|
Philippa Funnell
pa ≪Primore's Pride≫
|
Hestesport
|
Feltritt
|
|
|
Georgina Harland
|
Moderne femkamp
|
Individuelt, damer
|
|
|
Stephen Parry
|
Svømming
|
200 meter
butterfly
, menn
|
|
|
Helen Reeves
|
Padling
|
K-1 slalam, damer
|
|
|
Kelly Sotherton
|
Friidett
|
Sjukamp
, damer
|
|
|
Alison Williamson
|
Bueskyting
|
Individuelt, damer
|
|
|
Ian Wynne
|
Padling
|
K-1 500 meter, menn
|
|
|
Chris Draper
Simon Hiscocks
|
Seiling
|
49er
|
|
|
Bradley Wiggins
Rob Hayles
|
Sykling
|
Madison, menn
|
|
|
Sarah Winckless
Elise Laverick
|
Roing
|
Dobbeltsculler
, damer
|
|
|
---|
Afrika
| |
---|
Amerika
| |
---|
Asia
| |
---|
Europa
| |
---|
Oseania
| |
---|