Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Zwemmen
was een van de vier sporten die deel uitmaakte van de
Wereldkampioenschappen zwemmen 1986
, de andere sporten waren
schoonspringen
,
synchroonzwemmen
en
waterpolo
. De wedstrijden vonden plaats van
17
tot en met
23 augustus
1986
in
Madrid
,
Spanje
.
Afstand:
|
Goud:
|
Tijd
|
Zilver:
|
Tijd
|
Brons:
|
Tijd
|
Vrije Slag
|
Mannen 50 m
|
Tom Jager
Verenigde Staten
|
22,49
|
Dano Halsall
Zwitserland
|
22,80
|
Matt Biondi
Verenigde Staten
|
22,85
|
Mannen 100 m
|
Matt Biondi
Verenigde Staten
|
48,94
|
Stephan Caron
Frankrijk
|
49,73
|
Tom Jager
Verenigde Staten
|
49,79
|
Mannen 200 m
|
Michael Groß
West-Duitsland
|
1.47,92
|
Sven Lodziewski
GDR
|
1.49,12
|
Matt Biondi
Verenigde Staten
|
1.49,43
|
Mannen 400 m
|
Rainer Henkel
West-Duitsland
|
3.50,05
|
Uwe Daßler
GDR
|
3.51,26
|
Dan Jorgensen
Verenigde Staten
|
3.51,33
|
Mannen 1500 m
|
Rainer Henkel
West-Duitsland
|
15.05,31
|
Stefano Battistelli
Italie
|
15.14,80
|
Dan Jorgensen
Verenigde Staten
|
15.16,23
|
Rugslag
|
Mannen 100 m
|
Igor Poljanski
Sovjet-Unie
|
55,58
|
Dirk Richter
GDR
|
56,49
|
Sergej Zabolotnov
Sovjet-Unie
|
56,57
|
Mannen 200 m
|
Igor Poljanski
Sovjet-Unie
|
1.58,78
|
Frank Baltrusch
GDR
|
2.01,11
|
Frank Hoffmeister
West-Duitsland
|
2.02,42
|
Schoolslag
|
Mannen 100 m
|
Victor Davis
Canada
|
1.02,71
|
Gianni Minervini
Italie
|
1.03,00
|
Dmitri Volkov
Sovjet-Unie
|
1.03,30
|
Mannen 200 m
|
Jozsef Szabo
Hongarije
|
2.14,27
|
Victor Davis
Canada
|
2.14,93
|
Steve Bentley
Verenigde Staten
|
2.16,51
|
Vlinderslag
|
Mannen 100 m
|
Pablo Morales
Verenigde Staten
|
53,54
|
Matt Biondi
Verenigde Staten
|
53,67
|
Andy Jameson
Verenigd Koninkrijk
|
53,81
|
Mannen 200 m
|
Michael Groß
West-Duitsland
|
1.56,53
|
Anthony Mosse
Nieuw-Zeeland
|
1.58,36
|
Benny Nielsen
Denemarken
|
1.59,09
|
Wisselslag
|
Mannen 200 m
|
Tamas Darnyi
Hongarije
|
2.01,57
|
Alex Baumann
Canada
|
2.02,34
|
Vadim Jarosjtsjoek
Sovjet-Unie
|
2.02,61
|
Mannen 400 m
|
Tamas Darnyi
Hongarije
|
4.18,98
|
Vadim Jarosjtsjoek
Sovjet-Unie
|
4.22,03
|
Alex Baumann
Canada
|
4.22,58
|
Vrije Slag Estafette
|
Mannen 4×100 m
|
Verenigde Staten
Tom Jager
Mike Heath
Paul Wallace
Matt Biondi
|
3.19,89
|
Sovjet-Unie
Gennadi Prigoda
Nikolaj Jevsejev
Sergej Smirjagin
Aleksej Markovski
|
3.21,14
|
GDR
Dirk Richter
Jorg Woithe
Sven Lodziewski
Steffen Zessner
|
3.21,47
|
Mannen 4×200 m
|
GDR
Lars Hinneburg
Thomas Flemming
Dirk Richter
Sven Lodziewski
|
7.15,91
|
West-Duitsland
Rainer Henkel
Michael Groß
Alexander Schowtka
Thomas Fahrner
|
7.15,96
|
Verenigde Staten
Eric Boyer
Mike Heath
Dan Jorgensen
Matt Biondi
|
7.18,29
|
Wisselslag Estafette
|
Mannen 4×100 m
|
Verenigde Staten
Dan Yeatch
David Lundberg
Pablo Morales
Matt Biondi
|
3.41,25
|
West-Duitsland
Frank Hoffmeister
Bert Gobel
Michael Groß
Andre Schadt
|
3.42,26
|
Sovjet-Unie
Igor Poljanski
Dmitri Volkov
Aleksej Markovski
Nikolaj Jevsejev
|
3.42,63
|
Afstand:
|
Goud:
|
Tijd
|
Zilver:
|
Tijd
|
Brons:
|
Tijd
|
Vrije Slag
|
Vrouwen 50 m
|
Tamara Costache
Roemenie
|
25,28
|
Kristin Otto
GDR
|
25,50
|
Marie-Therese Armentero
Zwitserland
|
25,93
|
Vrouwen 100 m
|
Kristin Otto
GDR
|
55,05
|
Jenna Johnson
Verenigde Staten
|
55,70
|
Conny van Bentum
Nederland
|
55,79
|
Vrouwen 200 m
|
Heike Friedrich
GDR
|
1.58,26
|
Manuela Stellmach
GDR
|
1.58,90
|
Mary T. Meagher
Verenigde Staten
|
2.00,14
|
Vrouwen 400 m
|
Heike Friedrich
GDR
|
4.07,45
|
Astrid Strauss
GDR
|
4.09,16
|
Sarah Hardcastle
Verenigd Koninkrijk
|
4.09,85
|
Vrouwen 800 m
|
Astrid Strauss
GDR
|
8.28,24
|
Katja Hartmann
GDR
|
8.28,44
|
Debbie Babashoff
Verenigde Staten
|
8.34,04
|
Rugslag
|
Vrouwen 100 m
|
Betsy Mitchell
Verenigde Staten
|
1.01,74
|
Kathrin Zimmermann
GDR
|
1.02,17
|
Natalja Sjibajeva
Sovjet-Unie
|
1.02,25
|
Vrouwen 200 m
|
Cornelia Sirch
GDR
|
2.11,37
|
Betsy Mitchell
Verenigde Staten
|
2.11,39
|
Kathrin Zimmermann
GDR
|
2.11,45
|
Schoolslag
|
Vrouwen 100 m
|
Sylvia Gerasch
GDR
|
1.08,11
|
Silke Horner
GDR
|
1.08,41
|
Tania Bogomilova
Bulgarije
|
1.08,52
|
Vrouwen 200 m
|
Silke Horner
GDR
|
2.27,40
|
Tania Bogomilova
Bulgarije
|
2.27,66
|
Allison Higson
Canada
|
2.31,34
|
Vlinderslag
|
Vrouwen 100 m
|
Kornelia Gressler
GDR
|
59,51
|
Kristin Otto
GDR
|
59,66
|
Mary T. Meagher
Verenigde Staten
|
59,98
|
Vrouwen 200 m
|
Mary T. Meagher
Verenigde Staten
|
2.08,41
|
Kornelia Gressler
GDR
|
2.10,66
|
Birte Weigang
GDR
|
2.10,68
|
Wisselslag
|
Vrouwen 200 m
|
Kristin Otto
GDR
|
2.15,56
|
Jelena Dendeberova
Sovjet-Unie
|
2.15,84
|
Kathleen Nord
GDR
|
2.16,05
|
Vrouwen 400 m
|
Kathleen Nord
GDR
|
4.43,75
|
Michelle Griglione
Verenigde Staten
|
4.44,07
|
Noemi Lung
Roemenie
|
4.45,44
|
Vrije Slag Estafette
|
Vrouwen 4×100 m
|
GDR
Kristin Otto
Manuela Stellmach
Sabina Schulze
Heike Friedrich
|
3.40,57
|
Verenigde Staten
Jenna Johnson
Dara Torres
Mary T. Meagher
Betsy Mitchell
|
3.44,04
|
Nederland
Conny van Bentum
Laura Leideritz
Karin Brienesse
Annemarie Verstappen
|
3.46,89
|
Vrouwen 4×200 m
|
GDR
Manuela Stellmach
Astrid Strauss
Nadja Bergknecht
Heike Friedrich
|
7.59,33
|
Verenigde Staten
Betsy Mitchell
Mary T. Meagher
Kim Brown
Mary Wayte
|
8.02,12
|
Nederland
Annemarie Verstappen
Jolanda van de Meer
Marianne Muis
Conny van Bentum
|
8.09,59
|
Wisselslag Estafette
|
Vrouwen 4×100 m
|
GDR
Kathrin Zimmermann
Sylvia Gerasch
Kornelia Gressler
Kristin Otto
|
4.04,82
|
Verenigde Staten
Betsy Mitchell
Jenny Hau
Mary T. Meagher
Jenna Johnson
|
4.07,75
|
Nederland
Jolanda de Rover
Petra van Staveren
Conny van Bentum
Annemarie Verstappen
|
4.10,70
|