A Wikipediabol, a szabad enciklopediabol
A
2003-as sikvizi kajak-kenu vilagbajnoksagot
az
egyesult allamokbeli
Gainesvilleben
rendeztek
2003
.
szeptember 10-e
es
szeptember 14-e
kozott. A verseny helyszine az
atlantai olimpia
kajak-kenu versenyeinek is otthont ado Lanier-to volt. A vilagbajnoksag egyben kvalifikacios verseny is volt az
atheni olimpiara
is. Ez a harmincharmadik kajak-kenu vilagbajnoksag volt.
Az orosz
Szergej Ulegin
pozitiv doppingtesztje miatt a kenu negyes 200 es 500 meteren es a kenu kettes 500 meteren kizartak az orosz egysegeket.
[1]
*
Magyarorszag
*
Olimpiai kvotaszerz? versenyszam
Versenyszam
|
01
Arany
|
02
Ezust
|
03
Bronz
|
K1 200 m
[2]
|
Ronald Rauhe
Nemetorszag
|
35,798
|
Fehervari Vince
Ausztralia
|
36,411
|
Anton Rjahov
Uzbegisztan
|
36,417
|
K1 500 m
[3]
|
Nathan Baggaley
Ausztralia
|
1:37,541
|
Carlos Perez
Spanyolorszag
|
1:37,961
|
Lutz Altepost
Nemetorszag
|
1:38,077
|
K1 1000 m
[4]
|
Ben Fouhy
Uj-Zeland
|
3:28,852
|
Adam van Koeverden
Kanada
|
3:29,720
|
Nathan Baggaley
Ausztralia
|
3:29,909
|
K2 200 m
[5]
|
Alvydas Duon?la
Egidijus Bal?i?nas
Litvania
|
32,972
|
Marek Twardowski
Adam Wysocki
Lengyelorszag
|
33,154
|
Ronald Rauhe
Tim Weiskotter
Nemetorszag
|
33,385
|
K2 500 m
[6]
|
Ronald Rauhe
Tim Weiskotter
Nemetorszag
|
1:27,974
|
Roman Petrusenko
Vadzim Mahnev
Feheroroszorszag
|
1:28,954
|
Alvydas Duon?la
Egidijus Bal?i?nas
Litvania
|
1:29,205
|
K2 1000 m
[7]
|
Markus Oscarsson
Henrik Nilsson
Svedorszag
|
3:14,157
|
Bob Maesen
Wouter D'Haene
Belgium
|
3:14,690
|
Tim Huth
Marco Herszel
Nemetorszag
|
3:15,142
|
K4 200 m
[8]
|
Olekszij Szlivinszkij
Mihajlo Lucsnyik
Mikola Zajcsenkov
Andrij Borzukov
Ukrajna
|
31,136
|
Vasile Curuzan
Marian Babin
Alexandru Ceausu
Romic? ?erban
Romania
|
31,168
|
Manuel Munoz
Jaime Acuna
Aike Gonzalez
Oier Aizpurua
Spanyolorszag
|
31,260
|
K4 500 m
[9]
|
Richard Riszdorfer
Michal Riszdorfer
Vl?ek Erik
Juraj Ba?a
Szlovakia
|
1:20,409
|
Vasile Curuzan
Marian Babin
Alexandru Ceausu
Romic? ?erban
Romania
|
1:21,353
|
Alekszandr Ivanyik
Anatolij Tiscsenko
Oleg Gorobij
Vlagyimir Grusihin
Oroszorszag
|
1:21,408
|
K4 1000 m
[10]
|
Richard Riszdorfer
Michal Riszdorfer
Vl?ek Erik
Juraj Ba?a
Szlovakia
|
2:55,291
|
Kammerer Zoltan
Vereckei Akos
Kokeny Roland
Vereb Krisztian
Magyarorszag
|
2:56,795
|
Andreas Ihle
Mark Zabel
Bjorn Bach
Stefan Ulm
Nemetorszag
|
2:57,048
|
*
Olimpiai kvotaszerz? versenyszam
Versenyszam
|
01
Arany
|
02
Ezust
|
03
Bronz
|
C1 200 m
[11]
|
Makszim Opalev
Oroszorszag
|
40,896
|
Martin Doktor
Csehorszag
|
40,929
|
Andreas Dittmer
Nemetorszag
|
40,962
|
C1 500 m
[12]
|
Andreas Dittmer
Nemetorszag
|
1:47,277
|
Makszim Opalev
Oroszorszag
|
1:47,488
|
Martin Doktor
Csehorszag
|
1:48,030
|
C1 1000 m
[13]
|
Andreas Dittmer
Nemetorszag
|
3:52,482
|
David Cal
Spanyolorszag
|
3:53,406
|
Makszim Opalev
Oroszorszag
|
3:55,299
|
C2 200 m
[14]
|
Paweł Baraszkiewicz
Daniel J?draszko
Lengyelorszag
|
37,972
|
Petr Fuksa
Petr Netu?il
Csehorszag
|
38,012
|
Szerhij Klimnyuk
Dmitro Szablin
Ukrajna
|
38,230
|
C2 500 m
[1]
[15]
|
Paweł Baraszkiewicz
Daniel J?draszko
Lengyelorszag
|
1:39,194
|
Silviu Simioncencu
Florian Popescu
Romania
|
1:40,824
|
Ibrahim Rojas
Leobaldo Pereira
Kuba
|
1:41,136
|
C2 1000 m
[16]
|
Silviu Simioncencu
Florian Popescu
Romania
|
3:34,932
|
Alekszandr Kovaljov
Alekszandr Kosztoglod
Oroszorszag
|
3:35,325
|
Kozmann Gyorgy
Kolonics Gyorgy
Magyarorszag
|
3:35,428
|
C4 200 m
[1]
[17]
|
Malomsoki Sandor
Vasali Laszlo
Kozmann Gyorgy
Kolonics Gyorgy
Magyarorszag
|
34,737
|
Petr Fuksa
Petr Netu?il
Jan B?e?ka
Karel Ko?i?ek
Csehorszag
|
35,105
|
Silviu Simioncencu
Mitic? Pricop
Florin Popescu
Petra Condrat
Romania
|
35,610
|
C4 500 m
[1]
[18]
|
Silviu Simioncencu
Florin Popescu
Mitic? Pricop
Petre Condrat
Romania
|
1:32,022
|
Adam Ginter
Łukasz Woszczy?ski
Marcin Grzybowski
Michał ?liwi?ski
Lengyelorszag
|
1:32,185
|
Huttner Csaba
Furdok Gabor
Pulai Imre
Novak Ferenc
Magyarorszag
|
1:33,506
|
C4 1000 m
[19]
|
Huttner Csaba
Joob Marton
Pulai Imre
Novak Ferenc
Magyarorszag
|
3:22,090
|
Attila Buday
Tamas Buday
Maxim Boilard
Dimitri Joukovski
Kanada
|
3:22,332
|
Andrzej Jezierski
Roman Rykiewicz
Adam Ginter
Wojciech Tyszy?ski
Lengyelorszag
|
3:22,446
|
*
Olimpiai kvotaszerz? versenyszam
Versenyszam
|
01
Arany
|
02
Ezust
|
03
Bronz
|
K1 200 m
[20]
|
Caroline Brunet
Kanada
|
41,344
|
Teresa Portela
Spanyolorszag
|
41,600
|
Paksy Timea
Magyarorszag
|
42,298
|
K1 500 m
[21]
|
Kovacs Katalin
Magyarorszag
|
1:48,996
|
Caroline Brunet
Kanada
|
1:49,778
|
Aneta Pastuszka
Lengyelorszag
|
1:49,785
|
K1 1000 m
[22]
|
Kovacs Katalin
Magyarorszag
|
4:00,955
|
Katrin Wagner
Nemetorszag
|
4:02,122
|
Lior Karmi
Izrael
|
4:03,104
|
K2 200 m
[23]
|
Paksy Timea
Patyi Melinda
Magyarorszag
|
38,292
|
Maria Teresa Portela
Beatriz Manchon
Spanyolorszag
|
38,521
|
Aneta Pastuszka
Beata Sokołowska-Kulesza
Lengyelorszag
|
38,528
|
K2 500 m
[24]
|
Szabo Szilvia
Bota Kinga
Magyarorszag
|
1:39,984
|
Bonka Pindzseva
Deljana Dacseva
Bulgaria
|
1:40,937
|
Beata Sokołowska-Kulesza
Joanna Skowro?
Lengyelorszag
|
1:41,577
|
K2 1000 m
[25]
|
Paksy Timea
Benedek Dalma
Magyarorszag
|
3:41,540
|
Nadine Opgen-Rhein
Manuela Mucke
Nemetorszag
|
3:41,636
|
Caroline Brunet
Mylanie Barre
Kanada
|
3:42,752
|
K4 200 m
[26]
|
Kovacs Katalin
Szabo Szilvia
Viski Erzsebet
Bota Kinga
Magyarorszag
|
35,665
|
Maria Isabel Garcia
Beatriz Manchon
Jana Smidakova
Maria Teresa Portela
Spanyolorszag
|
35,939
|
Karolina Sadalska
Aneta Pastuszka
Beata Sokołowska-Kulesza
Joanna Skowro?
Lengyelorszag
|
36,118
|
K4 500 m
[27]
|
Kovacs Katalin
Szabo Szilvia
Viski Erzsebet
Bota Kinga
Magyarorszag
|
1:31,632
|
Karolina Sadalska
Małgorzata Czajczy?ska
Aneta Białkowska
Joanna Skowro?
Lengyelorszag
|
1:33,573
|
Maria Isabel Garcia
Beatriz Manchon
Jana Smidakova
Maria Teresa Portela
Spanyolorszag
|
1:33,742
|
K4 1000 m
[28]
|
Rasztotsky Eszter
Dekany Kinga
Fazekas Krisztina
Janics Natasa
Magyarorszag
|
3:13,296
|
Olena Cserevatova
Tetyana Szemikina
Marija Ralcseva
Inna Oszipenko
Ukrajna
|
3:16,389
|
Paula Harvey
Chantal Meek
Amanda Rankin
Katrin Kieseler
Ausztralia
|
3:16,870
|
A magyar vilagbajnoki csapatba a 2003. juliusi, szolnoki valogaton es az augusztusi, szegedi ob-n elert eredmenyek alapjan lehetett bekerulni. N?i 200 meter egyesben, 1000 meter parosban es ferfi kenu 1000 meter egyesben harmadik verseny dontott az indulok szemelyer?l. A csapatba het vb ujonc kerult be (Babella Balazs, Benedek Dalma, Benk? Zoltan, Joob Marton, Kadler Viktor, Molnar Peter, Patyi Melinda). A magyar csapat az aranyermek tekinteteben az addigi legjobb vb szerepleset nyujtotta es 16 olimpiai indulasi jogot szerzett.
A 2003-as magyar vb keret tagjai:
szovetsegi kapitany
:
Angyal Zoltan