Copy
Juhime tahelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusvaljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega voib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Orienteerumine.
Orienteerumine. Foto: Arvet Magi/Virumaa Teataja

Goteborgi umbruses toimuvatel juunioride MM-voistlusel orienteerumises oli laupaeval kolmanda medalialana kavas tavarada, kus oma esimese tiitlivoistluste individuaalmedali juunioride seas jooksis valja Timo Sild, kes kaotas 10,2 km pikkusel rajal voitjaks tulnud Johan Runessonile Rootsist vaid 12 sekundiga ja saavutas teise koha.

Pikk stardiootus - meesjuunioride voistlusel oli 173 osavotjat ? ei mojunud OK Voru noormehele sarnaselt luhirajaga taas hasti ja juba esimese KP-ga kaotas ta parimatele ule kahe minuti.

Poole raja jarel oli Sild tousnud aga juba esikumnesse ja kergitas end medalinoudlejaks tunniajalise jooksu jarel, olles suureparaselt lahendanud vahese teedevorguga maastikul pika etapi.

Jooksuvoimekust ja keskendumisvoimet jatkus ka raja lopukilomeetriks, kus sekunditeheitluses jagati kahvatumad medalid.

Oma teise kuldmedali kaimasolevalt MMilt saavutanud Runesson lopetas ajaga 1:12.22.

Teisel kohale pretendeerisid neli jooksjat, kes mahtusid lopuks kuue sekundi sisse. Sild edestas kolmandaks tulnud ?veitslast Matthias Kyburzi vaid kahe sekundiga.

Hobedaomaniku kaks aastat noorem vend Lauri Sild labis raja esimese veerandi liidrikohal, kuid hiljem oli vanemad konkurendid kiiremad ja lopuks langes ta kumne parema hulgast valja.

12. koht kaotusega 4.41 voitjale tahistab siiski Lauri parimat kohta juunioride MM-voistlustel.

Lauri Tammemae oli 27. (+8.48), Henrik Berg 38. (+10.48), teised eestlased jaid tahapoole.

Neidude seas said voorustajad kaksikvoidu. Jenny Lonnkvist loi 6,5 km rajal Beata Falki 38 sekundiga. Siri Ulvestad Norrast kaotas juba enam kui minutiga.

Eestlaste parimana oli Grete Gutman 31. (+11.48).